Kitap Şuuru sitesi, Gaziantep merkezli ulusal ölçekli bir kitap okuma ve okutturma projesinin önemli bir sacayağı olarak 2017 yılında kuruldu. Türkav Gaziantep ve sosyal medyadaki birçok hediye kitap kampanyalarımızda şartlarımızı yerine getiren binlerce kişiye on binlerce kitap hediye etmiş, müdavim ve takipçilerimizden en önemli şartımız olarak ikram ettiğimiz kitabı 40 güne kadar okuyup 5 cümle yorum yazmalarını istemiştik. O kadar uzun, kaliteli, güzel ve doyurucu yorumlar geldi ki bunların yayımlanmasını uygun gördük. Kitabiyat alanının zenginleşmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye çalıştık.

Hareketimizin nihaî amacı insanların kitaplarla tanışmasına, kitaplarla yaşamasına, dolayısıyla okuma kültürünün de gelişimine katkı sunmaktır. Bu minvalde, ilk günden bu yana bulduğumuz tüm fırsatları değerlendirmeye çalışmakta; insanları okumaya, yazmaya teşvik etmekteyiz.

Bir kitap hakkında daha iyiye, güzele ve doğruya ulaşmak için Kitap Şuuru olarak elinizdeki kitap vasıtasıyla her eserin dili, sesi, kimliği olmaya gayret göstererek; sitemizde 3 yıl zarfında yüzlerce tanıtım, değerlendirme ve inceleme yazısı paylaştık. Sanal dünyaya adımımızı attığımız günden bu yana çok olumlu geri dönüşler aldık. Sitemizde paylaştığımız yazılar vasıtasıyla belki binlerce okurun kitaplara uzanmasına vesile olduk. Bu sayede binlerce kitapseverin sayfalarımızda kendini bulmasının önünü açtık.

Kitap Şuuru, kitap okuma alışkanlığının ülkemizde yaygınlaşması ve kitaplar hakkında okura rafine bilgi sunma kaygısı olan, kitabın kudretine inanan, siyasi önceliklerini öteleyen samimi kitapseverlerin alın teriyle kurulmuş önemli bir platformdur. Kapımız ve gönlümüz kitabın büyüsüne bel bağlayan herkese açıktır.

2020 Yılında Kitap Şuuru

2020 Yılında Kitap Şuuru